Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Bikepark a Skiareál Peklák Česká Třebová

Turistické cíle Ski areál

Bikepark Peklák
Bikepark Peklák  • Foto: DSOHP

Lyžařský areál Peklák, ležící v podhůří Orlických hor, na západním okraji města Česká Třebová nabízí 800 m dlouhou sjezdovku “Peklák” vybavenou v celé délce systémem technického zasněžování a osvětlením.

V lyžařském areálu se nachází též sjezdovka “Zahrádky” dlouhá 80 metrů sloužící k výuce lyžování. 

Svahy sjezdovek nabízí velmi pěkný výhled na město a přiléhající okolí. Můžete si tedy užít jak lyžování, tak krásné výhledy a dokonce se vydat za aktivní turistikou. Na středisko totiž navazuje 30 km upravovaných běžeckých tratí vedoucích krásnou zalesněnou krajinou v okolí České Třebové.

Středisko je vybaveno moderní technikou zasněžování svahu, a to sněžnými tyčemi a sněžnými děly. Dopravu návštěvníků sjezdovek zajišťuje kotvový vlek s kapacitou 1200 osob za hodinu (sjezdovka Peklák) a vlek s nízkým vedením lana s unašeči s kapacitou 600 osob za hodinu (sjezdovka Zahrádky). Sjezdovky jsou denně upravovány sněhovou rolbou. Samozřejmostí je noční lyžování, kdy jsou svahy kompletně osvětleny.

Pro návštěvníky je připraveno kompletní zázemí – lyžařská škola, školička, restaurace, úschovna, ski servis a půjčovna lyžařského vybavení. Součástí areálu je bezplatné parkoviště s kapacitou 200 automobilů, nacházející se v bezprostřední blízkosti spodní stanice vleku. Středisko je velmi dobře dostupné nejen automobilem, ale i vlakem a autobusem.

Nyní jsou v areálu nejen sjezdovky, ale Bike park Peklák, který začal vznikat na jaře roku 2012. V Bike parku jsou pro Vás připraveny tratě různých obtížností, od černých pro zkušené downhill ridery, červené technické tratě vhodné  pro hravé jezdce se spoustou skoků a klopených zatáček a  modré pro širokou veřejnost zvládající alespoň základy jízdy v terénu. Bike Park nabízí i služby půjčovny, kde jsou pro Vás připravena jak sjezdová kola, tak integrální přilby.

Další adrenalinovou atrakcí jsou zde horské káry. Nahoru na kopec Vás dopraví pohodlně rychlým vlekem a dolů si užijete sjezd po vyznačených a zabezpečených tratích na 800 m dlouhé sjezdovce.
Nadmořská výška:
402 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: DSOHP
Sdílet s přáteli
Bikepark a Skiareál Peklák Česká Třebová - Služby, informace
Bikepark a Skiareál Peklák Česká Třebová na mapě