Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Fit Resort Buková hora

Turistické cíle Ski areál

 • Foto: DSOHP

Buková hora tvoří společně se Suchým vrchem, kde najdete také rozhlednu, dominantu jihovýchodní části Orlických hor. Oba vrchy od sebe odděluje Červenovodské sedlo, kam vás pohodlně od června až do září dovezou cyklobusy. Využít můžete rovněž tzv. radiobusů, které dopravují turisty a cyklisty na telefonické zavolání po celých Orlických horách!

Panenská příroda Bukovohorské hornatiny je krásným místem pro pěší i cykloturistiku, a na své si zde přijdou i milovníci koloběžek, které tu čekají i krásné sjezdy. 

Fit Resort Buková hora ukrývá rozmanitou síť lesních stezek a mechových cestiček pro pěší i pro cyklisty, které propojují obce Čenkovice a Červenou Vodu. Tato vyhlášená zimní střediska přináší atraktivní nabídku i v čase letní sezóny a poskytují zázemí pro rodinné výlety a aktivní dovolenou. Čeká na vás hned několik nádherných a různě dlouhých tras netknutou přírodou, bike trasy, včetně single trek stezky se skoky a dřevěnými lávkami, doporučené trasy a sjezdy na celoodpružených kolech a horských koloběžkách, lesní inline nebo downhill po sjezdovkách na kárách tzv. chopperech. 

Veškeré vybavení si zde můžete zapůjčit a na vrchol Bukové hory vás pohodlně dopraví lanovky z obou dvou údolí, a to včetně kol, koloběžek, kočárků nebo odrážedel pro vaše malé ratolesti.  

Pro rodiče s malými dětmi jsou skvělým relaxem nenáročné turistické baby trasy, které vedou kolem vrcholu Bukové hory s výhledy na Krkonoše a Jeseníky. Vděčným cílem pro děti je pak dvoumetrový trůn zimního vládce Orlických hor – Rampušáka přímo na vrcholu.

Občerstvit i ubytovat se je možné na obou stranách údolí, najdete tu dětské hřiště s trampolínami, gravitační lanovkou nebo lze využít i grilovací altán. Na sjezdovkách obou dvou areálů jsou disc golfová hřiště, na straně Čenkovic také minigolf a tenisové kurty.

Letní provoz lanovky:
Srpen - SO, NE - 9 - 17 hod., jezdí každou půl hodinu.

Nadmořská výška:
555 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: DSOHP
Sdílet s přáteli
Fit Resort Buková hora - Služby, informace
Fit Resort Buková hora na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace