Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Sportareál České Petrovice

Turistické cíle Ski areál

Sportareál České Petrovice.
Sportareál České Petrovice.  • Foto: DSOHP

Ve východní části Orlických hor, nedaleko Zemské brány se nacházejí České Petrovice. Jejich Sportareál patří mezi hlavní střediska Orlických hor, a zábavu si tu užijete jak v zimě, tak v létě!

Pokud sem zamíříte v létě, zkuste jízdu na horských terénních kárách. S těmi menšími na nich můžete jezdit ve dvou. Vyzkoušet můžete i jízdu ve vyznačené trati. Ta je na jedné ze sjezdovek, kde vás čeká dráha plná zatáček a kopečků, různých odboček či smyků. Z letních aktivit vám tu nabídnou také grassball, letní tubing, vodní narážedla, trampolíny nebo jízdu na kladce. Krásným sjezdem třeba na horských koloběžkách (nutno objednat) se můžete svézt údolím Bublačky až k Pastvinské přehradě. Naopak vystoupáte-li na Kašparovu chatu na Adamu, otevře se vám jeden z nejhezčích výhledů v jižní části Orlických hor do sousedního Polska, ale spatřit můžete i Praděd!

Terénní káry-adrenalinové jízdy po sjezdovce.
Terénní káry-adrenalinové jízdy po sjezdovce.  •  Foto: DSOHP

Příjemný relax poskytne Horská chata Na rozcestí s výhledem na sjezdovku, Sruby Haida nebo přímo pod sjezdovkou stylově zařízený bar po vzoru našich babiček. Hned vedle protéká horský potok a mají tu rybníček, kde si můžete zarybařit nebo přímo chytit pstruha a nechat si jej připravit jako minutku.

V zimě si zde zalyžujete na sjezdových tratích, které čítají dohromady přes 2 km, jsou vhodné jak pro rekreační lyžaře a rodiny s dětmi či začátečníky, tak pro snowboardisty. K dispozici jsou tu tři lyžařské vleky, které odbaví až 1 900 lidí/hodinu. Pokud přijedete s dětmi, tak se nemusíte obávat, že byste je neměli kam dát. Na místě je totiž lyžařská škola, kterou ročně projde až tři sta dětí. Nutno dodat, že mezi instruktory nechybí bývalí závodníci v lyžování či snowboardingu. V upravovaném snowparku si užijete skoky, zábradlí, bedny, butter box, corner a ostatní překážky, v parku je i crossová trať se startovním boxem. Kromě standardní lyžařské výbavy vám tu zapůjčí i freestyle lyže či snowboardy.

Vodní odrážedla.
Vodní odrážedla.  •  Foto: DSOHP

Mimo pečlivě upravených sjezdovek jsou tu pro milovníky lyžování nachystány také atraktivní běžecké stopy v okolí vrchu Adam. A to vše nedaleko těžkých pěchotních betonových srubů či pevnůstek, které dodnes připomínají opevnění Československa z druhé světové války. Jen pozor, na úseku Zemská brána - České Petrovice se v zimě doporučují sněhové řetězy. Na místo se dostanete ale také autobusem - středisko je 100 metrů od zastávky.

Kontakty: info@ceskepetrovice.com,  Tel.: +420 465 635 052, +420 606 659 494

Nadmořská výška:  646 metrů nad mořem

WWW stránky: www.ceskepetrovice.com

 

Provozní doba areálu v letní sezóně:

červen, září: So-Ne 10-18h

červenec, srpen: Út- Ne, 10-18h

Nadmořská výška:
641 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: DSOHP
Sdílet s přáteli
Sportareál České Petrovice - Služby, informace
Sportareál České Petrovice na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace