Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Sportareál České Petrovice

Turistické cíle Ski areál

 • Foto: DSOHP

Sportareál České Petrovice není pouze lyžařským areálem, ale také letním adrenalinovým střediskem. Leží ve východním části Orlických hor a za poslední roky si získat oblibu lyžařů, turistů, cyklistů a především dětí.  

Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné kvalitní zázemí.  

Lyžařský areál je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650-740 m.n.m. a díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu, umožňuje středisko kvalitní lyžování přibližně od poloviny prosince až do konce března. Ve Sportareálu najdete 3 lyžařské vleky a 2 provazové vleky pro nejmenší. Samozřejmostí je vyhlášená lyžařská škola pro nejmenší i pokročilé, dále půjčovna lyžařského a snb vybavení, servis a Ski Bar. Novinkou je Rozhledna Amálka s občerstvením, kterou najdete na horní stanici vleku A, u které se při dobrých sněhových podmínkách protahují 3 běžecké okruhy. 

 •  Foto: DSOHP

V letní sezóně to v Č. Petrovicích taky žije. Sportareál nabízí spoustu letních aktivit pro děti i dospělé. Nejstarší letní aktivitou je jízda na horských kárách, na kterých se můžete prohánět po modré sjezdovce, kam vás vyveze vlek. Zážitkem hlavně pro děti je 30 metrová nafukovací překážková dráha. Dále se děti mohou sklouznout na vodním a letním tubingu. A novinkou letní zábavy je trampolína, která má 6 velkých polí. Je toho tu spoustu, jak děti zabavit. Vnitřní interaktivní hra Let´s dance je také velmi oblíbená. 

Rodiče si velice chválí spojení venkovních teras SKI BARU s výhledem na celou dětskou zónu zábavy. Mají perfektní přehled o dětech a u toho si můžou pochutnávat na specialitách baru a kuchyně. Menší děti si tu mohou zakoupit, složit, pomalovat a pouštět lodičky po bezpečném potůčku Orlička, která je hned v dosahu Ski baru.  

Jak už bylo zmíněno, areál se pyšní novou rozhlednou Amálka, která obsadila 4. místo v soutěži o Rozhlednu doku 2020. Novinkou letní sezóny 2021 je Naučná stezka "Království přírodních sil". Návštěvníci se mohou těšit na 6 stanovišť s herními prvky, hádankou a spoustou legrace. Stezka je spojovacím prvkem dolní zóny zábavy s Rozhlednou Amálka. 

 •  Foto: DSOHP

Možnost ubytování: 
Nebespaní Glamping (areálová novinka) 
Chata Babeta
Horská chata Na Rozcestí
Penzion Na Statku
Sruby Haida
Penzion Jedlina
Scholzův Mlýn
Chalupa Na Kovárně
Apartmán Na samotě u lesa
Chalupa České Petrovice
U Floriána na Jedlině 

Asi 50m od Sportareálu je velké parkoviště zdarma. Do Petrovic můžete přijet ze tří směrů a to od Klášterce nad Orlicí, Mladkova nebo od Bartošovic v Orl.h. Známá Zemská brána je jen 6km. 

Provozní doba:
LÉTO (červenec, srpen): každý den 10:00 - 18:00 (úterý zavřeno)
LÉTO (červen, září): SO-NE 10:00-18:00
ZIMA: každý den 9:00-16:00
večerní lyžování ÚT, PÁ, SO 18:30-20:30
www.ceskepetrovice.com
info@ceskepetrovice.com
606659494

Nadmořská výška:
641 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: DSOHP
Sdílet s přáteli
Sportareál České Petrovice - Služby, informace
Sportareál České Petrovice na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace