Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Deštné v Orlických horách - ski areál

Turistické cíle Ski areál

Deštné nabízí návštěvníkům velký počet sjezdovek všech obtížností a je největším střediskem Orlických hor. Tratě v areálu jsou pravidelně upravovány a zasněžovány technickým sněhem. Tratě jsou pestré svou obtížností i délkou, která je od 100 - 1200 m. Lyžaři využívají šest sjezdovek, jednu sedačkovou lanovku a pět vleků. V areálu je dále lyžařská škola, půjčovna lyží a několik Restaurací či občerstvení. Není žádným tajemstvím, že na zdejších svazích vyrostl nejeden český mistr světa v jízdě na skibobu.

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít nástupy na bezmála 100 km stop, které jsou pravidelně upravovány v rámci sdruženého projektu běžeckých stop Orlických hor.

Velmi oblíbené je také večerní lyžování na sedačkové lanovce, které je v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00. Osvětlená sportovní (červená) a turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2.100m tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v České Republice. Přímo v areálu je velmi kvalitní škola lyžování a snowboardingu, vlastním areálem pro děti a začátečníky s vlastními provazovými vleky a pojízdným pásem. Součástí lyžařského areálu je také profesionálně vybavený servis s půjčovnou veškerého vybavení.

Určitě vás potěší parkování přímo u sjezdovek zcela zdarma či velmi rozmanité možnosti ubytování a stravování nebo více jak 2500 lůžek všech různých kategorií. Naleznete zde hotely, penzióny, horské chaty, ubytování v soukromí i kemp.

http://www.skicentrumdestne.cz/

Letní provoz na lanové dráze. Lanovka bude v provozu:
červen - víkendy,
červenec až srpen - každý den,
září víkendy.
Lanovka pojede každou půlhodinu od 9.00 do 17.00 (mimo 12.00).
*z důvodu výstavby lanové dráhy nebudou letos v provozu horské terénní tříkolky!

 

Nadmořská výška:
828 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 1
Partner výletu
Autor příspěvku: jirkacek
Sdílet s přáteli
Deštné v Orlických horách - ski areál - Služby, informace
Deštné v Orlických horách - ski areál na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace