Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Deštné v Orlických horách - skiareál

Turistické cíle Ski areál

 • Foto: redakce_turistikacz

I když je Deštné pomyslným turistickým centrem, jeho atmosféra je spíše klidná a příjemná. Nečekejte zde masy zahraničních turistů ani předražené ceny služeb. Nad vším se zde snáší příjemný duch skromných Orlických hor.

Letní sezóna:

Letní provoz na lanové dráze. Lanovka bude v provozu:
červen - víkendy,
červenec až srpen - každý den,
září víkendy.
Lanovka pojede každou půlhodinu od 9.00 do 17.00 (mimo 12.00).
 

Lyžařský areál:

Hlavní lyžařský areál v Deštném nabízí na jednu jízdenku svezení na sedačkové lanovce a šesti vlecích. V propojených areálech Zákoutí, Marta I a Marta II naleznete šest sjezdových tratí všech různých obtížností, zábavnou dětskou dráhu s nenáročnými sněhovými vlnami a klopenými zatáčkami a nepřehlednutelný Your park, který se stal v posledních letech mezi mladými vyznavači freestyle lyžování a snowboardu vyhlášený. Chloubou je také zdejší lyžařská škola, která má k dispozici vlastní rozsáhlé Yettiho hřiště s dvěma provazovými vleky, pojízdným pásem SunKid, kolotočem, herními prvky a dětským koutkem ve tvaru iglú.

Zapůjčit si veškeré vybavení lze přímo u hlavního parkoviště pod sjezdovkami Marta II.

 •  Foto: redakce_turistikacz

Doporučujeme návštěvu večerního lyžování na Sportovní a Turistické sjezdovce o celkové délce 2.100 m. V hlavní sezóně se sedačková lanovka mimo denního provozu roztáčí také každý večer od 18.00 do 21.00 (mimo 31.12.)

Běžky

Přímo v Deštném jsou k dispozici sportovní běžecké okruhy o délkách 2,3,4 a 5km, z kterých se lze napojit na hlavní hřebenové trasy. Značené běžecké trasy se pravidelně strojově upravují novou rolbou jak na klasiku tak i skate. K dispozici web www.destne.info/bezky, kde je k dispozici mapa upravovaných tras, aktuální stav si může každý zjistit na těchto webových stránkách nebo se zastavit v infocentru, kde každému velmi ochotně poradí.

Nejoblíbenější trasou vedoucí přes nejvyšší horu Orlických hor je 22km dlouhá trasa:Deštné-Bunkrovka-Masarykova chata(Šerlich)-Velká Deštná-Lusino údolí-Studených vrch-Deštné.

 •  Foto: redakce_turistikacz

Pokud neradi zdoláváte převýšení, můžete si zajet autem až na  Šerlich(4km) a po vrstevnicích si vychutnat krásu Jiráskovi cesty. Vzájemně je propojeno 120km upravovaných běžeckých tras po celých Orlických horách. Svou trasu výletu můžete ukončit například v Olešnici, Orlickém Záhoří nebo v Říčkách.

Ostatní zimní sportovní a adrenalin aktivity

Kromě lyžařského vyžití  lze v Deštném využít  i adrenalinové aktivity na sněhu které provozuje firma  Pohl sport , půjčovna sněžných skútrů, terénních čtyřkolek za velmi dostupné ceny, jízda na historických rohačkách, nebo si zapůjčit sněžnice na krásný výlet zasněženou přírodou. Pohl sport  má také ve svém portfoliu služeb lyžařskou školu s atestací instruktorů APUL a je zapojena do dětské ligy lyžujme s opičákem APU, půjčovnu lyží, testovací centrum, servis lyží a sportovní prodejnu.

Wellness

 •  Foto: redakce_turistikacz

Po celodenním sportovním vyžití je vhodné dobře z relaxovat a k tomu jsou v zimním období nejvhodnější wellness služby. V Deštném se nachází kompletní nabídka kvalitních wellness služeb, finské sauny, infra sauna, vířivky , masáže, aroma koupele, plavecké bazény. Zde můžeme doporučit penzion Kozí chlívek, Alfa Resort, pension Kohler, chalupa u Supa.

Řemesla

 •  Foto: redakce_turistikacz

I v zimních měsících si v Deštném můžete k řemeslu doslova přivonět a na vlastní ruce si jej osahat.V místní vyhlášené pekárně si každý návštěvník rád vystojí frontu na kulatý pecen žitného chleba, křupavý rohlík a koláče třeba s mákem. Historie místních řemesel, život horalů i zimní sporty, to jsou expozice deštenského muzea. Určitě stojí za to se zde zastavit a podívat se na čem všem se v zimě dříve jezdilo.   Pokud si však chcete řemeslo opravdu osahat tak jste v Deštném na tom správném místě.  Navštivte zdejší Ateliér zvonaře  a hrnčířky na Staré cestě. Pod dohledem místních mistrů řemesla hrnčířského a  zvonařského si zde, denně kromě pondělka, vyrobíte rolničku, namalujete hrnek či misku a na památku si odnesete i vlastnoručně vyraženou pamětní minci. Řemesla jsou v Deštném opravdu živá a i vy se můžete na část dne stát jedním z řemeslníků.

Ubytování a Gastronomie

Na svého si přijdou příznivci Dobrého jídla a regionálních specialit. Možno využít nabídku některých zdejších horských stylových restauracích, které pořádají sezonní akce např. Svatomartinské hody, zvěřinové hody a další. Zde můžeme doporučit restaurace Kozí chlívek, hotel Praha, hotel Alba, restaurace Karolína.

 •  Foto: redakce_turistikacz

Deštné jako největší horské středisko Orlických hor nabízí širokou škálu ubytování různých kategorií, od menších, skromnějších až po stylové luxusní ubytování. Kompletní nabídku ubytování a služeb naleznete na webu www.destne.info nebo v infocentru, zde lze i přímo zjistit aktuální stav volných ubytovacích kapacit a rezervaci ubytování.

Zima se blíží! Máte už pořádné zimní oblečení?
Zimní pánské bundy
Teplé péřovky na snowboard,   lyžování, nebo poctivý trek. Ortovox, Husky, Mammut atd.
Dámské svetry a mikiny
Stylové mikiny a svetry, co tě skutečně zahřejí. Kvalita značek Craft, Direct Alpine a dalších.
Nadmořská výška:
610 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: pilnas
Sdílet s přáteli
Deštné v Orlických horách - skiareál - Služby, informace
Deštné v Orlických horách - skiareál na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace