Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Hulice - Včelí svět

Turistické cíle Města, obce, vesnice Vesnice

Včelí svět
Včelí svět  • Foto: KBRgeopark

Nedaleko hráze vodní nádrže Švihov, 14 km východně od Vlašimi, leží Hulice, obec s pohnutou nedávnou historií i zcela současnou atraktivní turistickou nabídkou. Přemýšlíte kam vyrazit na výlet s dětmi. Neváhejte a vydejte se právě do Hulic na jedinečnou expozici představující život včelstva hravým způsobem.

Návštěva „Včelího světa“ je ideální pro širokou veřejnost, ale také pro školní výlety, kterým dává možnost zajímavě obohatit výuku díky úžasným doplňkovým programům.

Ve Včelím světě se můžete těšit na mnoho zajímavostí, projdete se například velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykovém monitoru si prohlédnete anatomii včely, pustíte si zvuky z úlů, zahrajete si kvíz ze života včel, dokonce si zde můžete prohlédnout funkční včelí úly, samozřejmě z bezpečné vzdálenosti.

A co byste řekli na možnost vyzkoušet si pomůcky pro práci včelaře, zapojit se do různých her nebo si pustit krátké filmy o včelách? Tohle všechno je tady možné. Děti pak zaručeně ocení dětské hřiště, které je v blízkosti Včelího světa. Expozice je pro všechny věkové kategorie dětí, neváhejte a určitě sem s nimi zajeďte, budou nadšené a odvezou si mnoho zážitků. Pravidelně se zde konají také různé zajímavé akce, které můžete sledovat aktuálně na www.vcelisvet.cz.

Vybrat si můžete i nějaký ten suvenýrek, k zakoupení jich je tady hned několik, například kvalitní med, medovina nebo dokonce přírodní kosmetika se včelím voskem.

Kde se Včelí svět nachází? Přibližně 1 km od dálnice D1, EXIT 56. Expozice je umístěna v budově bývalé školy přímo na návsi.

Expozice jsou bezbariérové.

Otevírací doba:

Duben – září: út – pá 10 – 16 hod., so-ne 10 – 17 hod.

Říjen: otevřeno o víkendech a státních svátcích 10 – 16 hod.

Listopad a březen: pouze pro skupiny po předchozí tel. dohody

Vstupné:

dospělí – 60 Kč

děti (3-15 let) – 30 Kč

studenti, důchodci, ZTP – 40 Kč

rodinné vstupné (2+2) – 150 Kč

skupina nad 10 osob -5%

skupina nad 20 osob -10% dospělí 60 Kč

Co dalšího můžete v nedalekém okolí navštívit?

Vodní dům, což je nově vybudované návštěvnické středisko, které je umístěno mezi Hulicemi a Nesměřicemi, přímo naproti hrázi vodního díla Želivky. Více informací najdete na www.vodnisvet.cz.

Další zajímavé tipy na výlety v okolí na: www.blanik.net.

Nadmořská výška:
403 metrů nad mořem
Počet soutěžních bodů: 3
Partner výletu
Autor příspěvku: KrajBlanickychRytiru
Sdílet s přáteli
Hulice - Včelí svět - Služby, informace
Hulice - Včelí svět na mapě