Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Kostel mistra Jana Husa v Uherském Brodě

Turistické cíle Kostel

 • Foto: Bubinga

Nejstarší dochovaná gotická sakrální památka ve městě Uherský Brod byla původně zasvěcena sv. Janu Křtiteli. Nachází se na jižním obvodu historické části města. V roce 1589 byla v renesančním slohu přistavěna věž.

 

V 17. století (1667) se uskutečnila raně barokní přestavba. Doklad o ní je v latinském pamětním nápise, kde je uvedeno - děkan Václav Polontius.

 

Roku 1733 byla farní práva z kostela sv. Jana Křtitele přenesena k novému kostelu na náměstí. V roce 1784 byl dokonce kostel odsvěcen a začal sloužit jako skladiště a hasičská zbrojnice. Roku 1920 byl převzat Československou církví husitskou, která se postarala o jeho rekonstrukci. Po jejím dokončení byl přejmenován na kostel Jana Husa.

 

Dvoulodní kostel s polygonálním presbytářem má v západním průčelí čtyřbokou věž horizontálně rozčleněnou třemi kordonovými římsami. Hlavní vstup nacházející se v přízemí věže je zarámován půlkruhovým okoseným portálem, nad nímž je umístěna v obdélné nice pamětní deska datovaná 1589 uvádějící jméno stavitele M. Mikulasse Lorka.

 

 •  Foto: Bubinga

V jedné části kostela upozorňuje návštěvníky nápis, že je tam uložena hrst hlíny z hrobu J.A.Komenského v Naardenu.

 

Například na těchto stránkách http://www.farnostuherskybrod.cz/ lze najít na internetu informace o bohoslužbách i dalších akcích římskokatolické farnosti v Uherském Brodě.

 

 

Další má povídání o některých navštívených místech a cestách se nacházejí na mém blogu:  http://bubinga.blog.cz/ a také na stránkách iDNES: http://pavelliprt.blog.idnes.cz/

 

Nadmořská výška:
224 metrů nad mořem
Autor příspěvku: Bubinga
Sdílet s přáteli
Kostel mistra Jana Husa v Uherském Brodě - Služby, informace
Kostel mistra Jana Husa v Uherském Brodě na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace