Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Naučná stezka Magnetovec – skalní hřib.

Turistické cíle Příroda Skalní útvar

skalní hřib.
skalní hřib.  • Foto: Hribal

Naučná stezka začíná na turistickém Rozcestí Fráž. Zde stávala chata, která v roce 2000 shořela. Okruh je dlouhý 4,5 km a je značen jednosměrně.

Vycházíme po široké cestě, která nás přivede na křižovatku lesních cest s turistickým odpočívadlem. Zde odbočuje do leva a přicházíme pod vrch Magnetovec.V roce 2003 zde skupina značkařů vybudovala pěšinu na vrchol Magnetovce. Vrchol je porostlý stromy a tak odtud není žádný rozhled do okolí.

pěšina na vrchol Magnetovce
pěšina na vrchol Magnetovce  •  Foto: Hribal

Z vrcholu nás značky prudce vedou svahem dolů ke skalním uskupením. Není zde žádná vyšlapaná pěšina a tak si cestu volí každý sám. Je to tu náročnější na orientaci. Přiláká nás velký skalní blok s pokřivenou borovicí na vrcholu. S trochou opatrnosti se dá na vrchol vylézt. Je odtud hezký výhled do údolí Homolského potoka a na protější vrchy Českého středohoří. Od tohoto skalního bloku se rozbíhá několik cestiček, většinou svahem dolů pod skály. Značení ale vede nad skalami vodorovně svahem a brzy nás dovede k přírodní památce a místní dominantě, ke skalnímu hřibu. 8 metrový skalní útvar, kde na slabé noze je velký klobouk.

Po pokochání se touto skalní raritou se vracíme svahem Magnetovce zpět. Cesta vede podle kamenných valů a pak stoupá svahem k turistickému odpočívadlu. Odkud se stejnou cestou vracíme na Fráž.

Nadmořská výška:
502 metrů nad mořem
Autor příspěvku: Hribal
Sdílet s přáteli
Naučná stezka Magnetovec – skalní hřib. - Služby, informace
Naučná stezka Magnetovec – skalní hřib. na mapě