Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Pecka

Turistické cíle Památky a muzea Hrad

Pecka
Pecka  • Foto: Martens

Hrad Pecka stojí na návrší nad stejnojmennou obcí, nacházející se na Jičínsku v Královéhradeckém kraji. Hrad Pecka je jednou z nejvýznamnějších památek v Podkrkonoší. Po kamenném mostě ze 17. století návštěvníci přicházejí k hradní bráně. Nad Škopkovským palácem se zdvihají zbytky hlavní věže. V Harantovském paláci je stálá expozice věnovaná Kryštofu Harantovi, historii hradu a obce a také zde jsou národopisné sbírky. V přízemí si návštěvníci mohou prohlédnout hradní kuchyň se zařízením. Ve sklepení je pozoruhodná expozice Hrdelní právo a soudnictví v Čechách. V areálu je také galerie moderního výtvarného umění.

K hradu Pecka vede několik turistických tras, červená značka ve směru Nová Paka - Zvičina, zelená zn. ve směru Nová Paka - Borovnička žst, modrá zn. ve směru Mostek žst - Lázně Bělohrad a značka žlutá ve směru Horka u Staré Paky - Bukovina. V obci Pecka se kříží cyklotrasy KČT č. 4096 a č. 4137.

Aktuální info o otevírací době a vstupném je na webu: http://www.hradpecka.cz/modules.php?name=Prohlidky

Na virtuální prohlídku několika částí hradu Pecka se můžeme podívat zde: http://www.virtualtravel.cz/pecka.html

Nadmořská výška:
420 metrů nad mořem
WWW stránky:
Autor příspěvku: Martens
Sdílet s přáteli
Pecka - Služby, informace
Pecka na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace