Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Radyně

Turistické cíle Památky a muzea Zřícenina

Výrazná zřícenina královského Hradu Radyně je významnou dominantou Plzeňského kraje. Radyně je otevřena v dubnu a květnu o víkendech a svátcích, v červnu až srpnu kromě pondělí a v září a říjnu o víkendech a svátcích. Na Radyni je k vidění výstava erbů a znaků všech majitelů hradu, která je umístěna ve zbrojnici tzv. Hrubé věže. Tmavá silueta Radyně byla v minulosti spojována s řadou hrůzostrašných pověstí, jejichž hlavním hrdinou byl mytický zakladatel hradu Radouš.

Historie

Hrad nechal ve 14. století vybudovat Karel IV. Hrad měl do dějin vstoupit pod názvem Karlskrone ? Karlova Koruna, tento název se však neujal, a proto se začal používat název podle kopce, na kterém byl hrad postaven. Hrad spravovali královští purkrabí za pomoci hradní posádky. Již koncem 15. století přestává být hrad udržován. V 16. století hrad vyhořel a postupně byl zcela opuštěn. Současným vlastníkem a správcem Radyně je město Starý Plzenec.

Nadmořská výška:
567 metrů nad mořem
Radyně - Služby, informace
Radyně na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace