Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Regionální muzeum Mělník a můzeum kočárků

Turistické cíle Památky a muzea Muzeum

 • Foto: AnneCZ

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník sídlí v nově rekonstruovaném objektu bývalého kapucínského kláštera, původně měšťanského domu, jehož Počátky lze položit do 2. poloviny 14. století. V muzeu se nachází stálá expozice, v níž může návštěvník nahlédnout do středověkého města i všedního života obyvatel venkova, prohlédnout si měšťanský i venkovský interiér a lidovou architekturu. Milovníci přírody se v přírodovědné části mohou seznámit s chráněnými územími Mělnicka a nahlédnout do biotopů. Expozice vinařství, jedné ze specializací muzea, je rozdělena do dvou částí. První představuje cenné památky vinařského cechu a předměty dokumentující výrobu a konzumaci vína, druhá, instalovaná ve středověkých sklepích, je věnována sklepnímu vinařství. Prohlídka sklepů může být završena ochutnávkou vín české vinohradské oblasti (výběr z cca 40 druhů). V prostorách muzea mají návštěvníci i možnost občerstvení v útulném interiéru kavárny či na parkánu, který byl v minulosti součástí středověkého opevnění města. Nová stálá expozice Regionálního muzea Mělník, umístěná v Ostruhové ulici čp. 59, prezentuje vývoj dětského kočárku od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let století dvacátého. Jednotlivé exponáty, které jsou veřejnosti představeny ve stylizovaných dobových interiérech a exteriérech, tvoří základní historickou vývojovou řadu dětských kočárků - od košatiny s loukoťovými koly a kočárků s tříkolovým podvozkem až po módní hit druhé poloviny šedesátých let minulého století - kočárek na Vysokých kolech. Expozice je doplněna loutkovými kočárky, které vždy věrně kopírovaly módu kočárků pro děti a řadou dobových hraček a vozítek.
Kontakt: náměstí Míru 54, 276 01 Mělník, tel.: 315 630 922, fax 315 622 158, expozice: 315 630 936, e-mail: muzeum@muzeum-melnik.cz, www.muzeum-melnik.cz
Otevřeno:celoročně: pondělí - zavřeno, úterý - neděle: 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00 (bezbariérový přístup: přízemí, WC euroklíč)
Vstupné (expozice/kočárky): dospělí: 25 Kč, snížené: 15 Kč, rodinné: 50 Kč; Obě expozice: 35 /20 /70 Kč
Nadmořská výška:
219 metrů nad mořem
WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 2
Partner výletu
Autor příspěvku: AnneCZ
Sdílet s přáteli
Regionální muzeum Mělník a můzeum kočárků - Služby, informace
Regionální muzeum Mělník a můzeum kočárků na mapě