Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Ski centrum Říčky v Orlických horách

Turistické cíle Ski areál

 • Foto: redakce_turistikacz

Malebné zákoutí Říček v Orlických horách objevili lyžaři z Ústí nad Orlicí již v roce 1936. Nejen, že tu na vrchu Zakletý odhalili pro lyžařský svět dobré podmínky pro sjezdové disciplíny, ale současně zde odkryli i pro mnohé opravdovou krásu Orlických hor. Díky lásce, nadšení a zejména úsilí několika generací ústeckých lyžařů vzniklo pak v Říčkách sportovní lyžařské středisko s neopakovatelnou atmosférou.

Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a plně automatizovaného systému výroby technického sněhu jsou Říčky nejlepším střediskem sjezdového lyžování v Orlických horách a jedním z předních středisek v České republice. Přímo ve středisku slouží návštěvníkům samoobslužná restaurace Skirest s terasou, několik kiosků a objekty služeb (servis a půjčovna lyží, úschovna lyžařského vybavení, lyžařská škola). Specificky v nadchazející sezóně se pak těšíme na to, že Vám budeme moci představit nově upravené tratě Louček a Sjezdovky, které se nám podařilo významně rozšířit, čímž se velmi zvýší komfort  a bezpečnost lyžování.

 •  Foto: redakce_turistikacz

Uděláme opět maximum, abychom pro Vás připravili skvělé lyžařské podmínky a v průbéhu celé sezony pro Vás chystáme mnoho zajímavých akcí a doprovodných programů. Spokojeni u nás jistě budou malí, velcí, začátečníci i zdatní lyžaři.

Jelikož lyžařské středisko v Říčkách vždy žilo závodním lyžováním, bude i v nadcházející zimní sezóně hostit hned několik lyžařských závodů, zejména žákovských kategorií. Nejvýznamnějším závodem sezóny bude již tradičně SkiInterKriteria. Budeme rádi, pokud přijedete naše lyžařské naděje na některý z pořádaných závodů podpořit. A pokud by někdo z Vás sám zatoužil po poměření si sil a dovedností na svahu, pak Vás srdečně zveme na závody pořádané v našem středisku pro širokou veřejnost. Závodníkem se u nás, alespoň na chvíli, může stát úplně každý!

 •  Foto: redakce_turistikacz

Pokud jste milovníky běžeckého lyžování, pak v okolí Říček můžete využít několika desítek kilometrů pečlivě upravovaných tras. Nedaleké Pěticestí, kde se kříží turistické cesty je ideálním výchozím místem běžkařů na celý hřeben Orlických hor.

Lanová dráha je v letním provozu od 1. 6.2019 do 29. 9.2019.
V měsících červen a září jen o víkendech. V červenci a srpnu pak každý den.
Ve dnech provozu jezdíme každých 30 minut od 9:00 do 17:00 hodin., mimo interval v 12:30 hod.

Více informaci naleznete na www.skiricky.cz.

Přijeďte, těšíme se na Vás!

WWW stránky:
Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: redakce_turistikacz
Sdílet s přáteli
Ski centrum Říčky v Orlických horách - Služby, informace
Ski centrum Říčky v Orlických horách na mapě