Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Třeboň – panoramatický výtah s jedinečným výhledem

Turistické cíle Technické zajímavosti Rozhledna

budova lázní s výtahem vlevo
budova lázní s výtahem vlevo  • Foto: jahousek

Kdo se rád dívá na okolní krajinu z výšky, může v Třeboni po schodech vystoupat na radniční věži na náměstí. Zde se mu naskytne výhled především na město Třeboň. Existuje však ještě jedna zvláštní možnost, která je myslím málo známá a tedy i málo využívaná.

výhled na park a rybník Svět
výhled na park a rybník Svět  •  Foto: jahousek

V budově lázní Aurora je totiž veřejnosti volně a bezplatně přístupný výhled z její střechy. V rámci rekonstrukce hlavní budovy byl zde postaven prosklený, panoramatický výtah. Výtah je postaven na jižní části hlavní budovy lázní směrem do parku a rybníku Svět. Kromě vyhlídky má výtah ještě úlohu evakuační. Výtah je pro 15 osob, ze dvou stran prosklený. Jezdí do 8 patra s možností vystoupat do devátého patra, kde je kolem výtahu menší vyhlídková terasa ve výšce 25 m nad zemí. Z horní terasy je vidět na třeboňskou věž na náměstí, špičku Schwarzenberské hrobky, Slepičí hory, panorama Novohradských hor, Rybník Svět a rozsáhlý lázeňský park. Veřejnosti je výtah přístupný od 7 do 22 hodin. Přiložené fotky byly pořízeny koncem listopadu, kdy byl rybník Svět vypuštěn a bylo podzimně mlhavo. I tak byl výhled po okolí zajímavý.

Při návštěvě města je příjemná procházka po břehu rybníka Svět a potom lázeňským parkem, kde stojí několik dřevěných plastik. K výtahu se dojde nejlépe z parku od rybníka. Také je možné jet autem na parkoviště u lázní a projít přes recepci lázní a potom projít o jedno patro dolů k východu do parku. V lázních Aurora je i možné se občerstvit, případně využít placeného lázeňského bazénu s možností wellness procedur. Od roku 2017 jsou spojeny Bertiny lázně s Aurorou. V Bertě je bazén již pro veřejnost uzavřen.

Nadmořská výška:
436 metrů nad mořem
Autor příspěvku: jahousek
Sdílet s přáteli
Třeboň – panoramatický výtah s jedinečným výhledem - Služby, informace
Třeboň – panoramatický výtah s jedinečným výhledem na mapě