Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Valtice

Turistické cíle Památky a muzea Zámek

Valtický zámek: 4. července 2006. To je dovolená.
Valtický zámek: 4. července 2006. To je dovolená.

Zámek Valtice je národní kulturní památkou a byl zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek se nachází na Břeclavsku v Jihomoravském kraji. K prohlídce je na zámku upraveno 1. patro se 17 místnostmi ve stylu baroka a rokoka. Z uměleckého hlediska je nejcennější zámecká kaple s bohatou malířskou a štukovou výzdobou a mramorový taneční sál. Kromě prohlídky zámku mohou návštěvníci zavítat i do rozlehlého anglického parku a také navštívit romantické stavby v okolí. Zpřístupněn je totiž Lovecký zámeček Rendez-vous ve tvaru vítězného římského oblouku s nově restaurovanými interiéry a rozhledna Reistna ve tvaru kolonády. Na zámku Valtice se konají tradiční hudební akce jako např. Hudba bez hranic.

Historie

Původní hrad byl vybudován pravděpodobně pasovskými biskupy ve 12. století. V roce 1192 hrad získal Vichard ze Seefeldu, jehož úkolem bylo vybudovat strategicky významné sídlo, Valtice totiž až do roku 1920 patřily k Dolním Rakousům. V roce 1393 získali Valtice Lichtenštejnové. V 15. století byly provedeny pozdně gotické úpravy hradu a ve 2. polovině 16. století jeho přestavba na renesanční zámek. Karel z Lichtenštejna měl ve Valticích své rezidenční sídlo. V letech 1645 ? 1646 byl zámek poškozen Švédy, poté následovala dlouhodobá barokní přestavba zámku, na níž se podíleli významní architekti. V průběhu 18. století proběhly úpravy Zámecké zahrady a parku. V 1. polovině 19. století pak byla uskutečněna rozsáhlá krajinářská úprava celého valtického okolí. Zámek patřil Lichtenštejnům až do roku 1945, kdy přešel do majetku státu.

Nadmořská výška:
190 metrů nad mořem
Valtice - Služby, informace
Valtice na mapě
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace