Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Muzeum a Hotel Lega Kutná Hora

Tipy na výlet Rodina s dětmi Celodenní výlet Za kulturou

 • Foto: Museum_of_Bricks

Kam a jak jedeme?

Raritami Muzea Lega v Kutné Hoře jsou ojedinělé modely kutnohorských památek Kostnice a Chrámu sv. Barbory. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na další tisícovku modelů. Exponáty vnitřních prostor návštěvníky vyvedou až na venkovní výstavní prostory. Tam si mohou děti užít i velkou trampolínu a skluzavku, zatímco si rodiče dopřejí kávu se zákusky a zmrzlinou z naší kavárny.

Trocha čísel pro představu – na ploše 150 m2 se nachází více než 1.000 unikátních modelů. Již zmíněná replika Kostnice byla postavena z více než 50.000 kostiček.

Za čím jedeme?

 •  Foto: Museum_of_Bricks

Přilehlý Hotel Lego Kutná Hora kromě komfortního ubytování nabízí i plno zážitků pro děti i dospělé. Dobrodružství čeká i za zdmi muzea. Centrum Kutné Hory, tamní Chrám sv. Barbory a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci jsou součástí českých památek UNESCO. Návštěvníci se zároveň dozví něco víc o historii a vývoji značky LEGO® a plno zajímavostí navrch. Věděli jste například, že dřív bylo lego dřevěné?

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V prostorách muzea se nachází kavárna, kde si můžete vychutnat kvalitní kávu a zakousnout něco dobrého.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V prostorech muzea máme speciální dětský koutek – speciální v tom smyslu, že je určen pro návštěvníky všech věkových kategorií, jelikož věříme, že stavění z lega si užije každý. Pokud byste chtěli ve stavění pokračovat i po otevírací době, navštivte i naši nadstandardně vybavenou prodejnu, kde naleznete aktuální LEGO® stavebnice, limitované sety i exkluzivní LEGO® produkty, které se v České republice jen stěží shánějí. Obchod je rájem i pro sběratele minifigurek a hledače náhradních dílů.

Ostatní informace

Aktuální ceník vstupného je dostupný na Museumofbricks.cz.

Počet soutěžních bodů: 10
Partner výletu
Autor příspěvku: Museum_of_Bricks
Sdílet s přáteli
Muzeum a Hotel Lega Kutná Hora - Služby, informace
Muzeum a Hotel Lega Kutná Hora na mapě