Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Rozhledna Doubravka - Dolní Počernice

Tipy na výlet Rodina s dětmi Vycházka - půldenní Do přírody

 • Foto: soptinka

Kam a jak jedeme?

Na dnešní výlet jedeme metrem na Opatov a odtud autobusem č. 181 na zastávku Kyje, která je na znamení. Dále pak pokračujeme Broumarskou ulicí po směru autobusu, po pravé straně se nachází fotbalové hriště, za kterým zahneme doprava do lesa a stoupáme až k rozhledně. smile

Za čím jedeme?

 •  Foto: soptinka

Rozhledna se nachází v lesoparku Čihadla, měří 20 metrů a má 98 schodů. U ní také končí a kousek pod ní začíná naučná stezka s malou vílou Mimi, která má sedm zastavení. My jsme se od paté zastávky odpojili a šli přes alej u Čihadel a pak cca 1 km po silnici do Dolních Počernic, kde jsme si ještě prošli zámecký park. Z Počernic jsme pak jeli domů vlakem na Hlavní nádraží wink. Celá procházka byla dlouhá cca 9 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme v Počerních v parku v restauraci Léta Páně na letní zahrádce, obsluha byla velmi milá a jídlo výborné wink. U restaurace je i za 10 Kč malý dětský řetízkový koloč. Dali jsme si tam i točenou zmrzlinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Byla to moc hezká procházka nádhernou přírodou. Jen bohužel nikde neměli ani turistickou známku ani vizitku. V infocentru v Počernicích měli mít otevřeno do 14:00, ale ve 13:39 již měli zavřeno cry.

Ostatní informace

 •  Foto: soptinka

Na rozhlednu je vstupné zadarmo a je otevřena duben - říjen. V období listopad - březen je vstup pouze na vlastní nebezpečí. Maximální počet osob na rozhledně je 9.

Soutěž - Chodíme s VZP

Počet soutěžních bodů: 10
Partner výletu
Autor příspěvku: soptinka
Sdílet s přáteli
Rozhledna Doubravka - Dolní Počernice - Služby, informace
Rozhledna Doubravka - Dolní Počernice na mapě