Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Staročeský pivovárek v Dobrušce – je libo Rampušák nebo F.L.Věk?

Tipy na výlet Vycházka - půldenní Za gastronomií Gastronomie Pivní turistika

 • Foto: redakce_turistikacz

Kam a jak jedeme?

Rodinný pivovar se sladovnou najdete v malebné Dobrušce v podhůří Orlických hor, která je mnohým známá díky osobnosti F. V. Heka, dle Jiráskova románu F. L. Věka.

Věřte, že i s jeho jménem jsou spojeny dějiny dobrušského pivovarnictví, neboť i on byl majitelem právovárečného domu (čp. 17 na náměstí) a stal se představitelem všech pravovárečníků ve městě.

Za čím jedeme?

Holdujete-li tomuto lahodnému moku, a zajímá-li vás, jak a v čem se pivo vaří, určitě se zde nezapomeňte zastavit! Pivo můžete ve zdejší pivovarské restauraci nejen ochutnat, ale pivovar nabízí skupinovým zájemcům i možnost prohlídky celého výrobního areálu. Budete moci shlédnout provoz sladovny v její původní řemeslné podobě i provoz pivovaru, kde uvidíte prostory klasické výroby piva, jako je varna, spilka anebo sklep.

 •  Foto: redakce_turistikacz

Kromě prohlídky pivovaru si také můžete v prodejně pivovaru zakoupit všechny druhy vyráběných piv. A to 12% RAMPUŠÁK, podle vládce zdejších Orlických hor, v nefiltrované i filtrované podobě, DOBRUŠSKOU 11% v nefiltrované i filtrované podobě a 13% polotmavý speciál MUDERLANT. V průběhu roku je též v nabídce 15% světlý speciál F. L. VĚK, a to v čase vánočním a velikonočním.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Restaurace je v současnosti otevírána pouze pro pořádání společenských a gastronomických akcí jako hody Svatomartinské, Zabíjačkové či Zvěřinové , a dále pro akce soukromé a firemní (svatby, oslavy, školení, semináře, večírky…).

K dispozici jsou momentálně 4 plně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením a televizí - tři dvoulůžkové a jeden třílůžkový pokoj. Cena 400 Kč/osobu/den. Snídaně po domluvě - 70 Kč/osoba.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na pivovarském dvoře se přes rok koná řada kulturních akcí. V pivovaru vás rovněž ubytují a mají zde i bowlingovou dráhu. Pivo se dá ochutnat hned v místě v Bowling baru.

Pivovar je zároveň na trase v České republice vůbec první pivní stezky. Podorlická pivní stezka propojuje hlavní pivovary v podhůří Orlických hor, pivovary v Dobrušce, v Rychnově nad Kněžnou a Potštejně, kde vás seznámí s historií i současnou výrobou piva, a je ideální tipem pro všechny cykloturisty!

Ostatní informace

Kontakty:

Staročeský pivovárek, s.r.o., Křovická ul. 267, 518 01 Dobruška

 •  Foto: redakce_turistikacz

tel.: +420 494 661 905, +420 603 290 457

www.pivovardobruska.cz

 

Objednávka prohlídky:

Exkurzi je nutno domluvit předem na telefonu 494 322 310 nebo 603 290 457, nebo na adrese : info@pivovardobruska.cz

www.pivovardobruska.cz

Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: redakce_turistikacz
Sdílet s přáteli
Staročeský pivovárek v Dobrušce – je libo Rampušák nebo F.L.Věk? - Služby, informace
Staročeský pivovárek v Dobrušce – je libo Rampušák nebo F.L.Věk? na mapě