Na soutěžním výletu potvrdíte návštěvu  →  Získáte soutěžní body  →  Za body si vybíráte odměnu

Zřícenina hradu Nový Hrádek

Tipy na výlet Rodina s dětmi Vycházka - půldenní Do přírody

 • Foto: soptinka

Kam a jak jedeme?

Na dnešní výlet jedeme autobusem č. 138 z Kačerova a vystupíme na zastávce IKEM, popojdeme kousek po směru autobusu a pak zahneme kolem IKEMU dolů do ulice Zelená louka, která nás dovede k restauraci Na Tý louce zelený, za ní zahneme doleva a jdeme stále podél Kunratického potoka až dojdeme k další restauraci U Krále Václava IV. Pokračujeme stále přímo rovně až dojdeme ke strmému kopci po levé straně. Můžeme vystoupat tímto kopcem, který ale není vhodný pro kočárky a je opravdu příkrý nebo pokračovat dál po cestě doleva a obejít to z druhé strany.

Za čím jedeme?

 •  Foto: soptinka

Po "vyfunění" kopce najdete zříceninu Nového Hrádku - půvdní hrad byl postaven roku 1412 nedaleko vesnice Kunratice. Dále jsme pak šli stále rovně a na konci cesty odbočili doleva a vzali to obloukem zpátky  kolem Kunratického Mlýna s Dolnomlýnským rybníkem a vyšli zase u restaurace  Krále Václava IV.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

U restaruce Krále Václava IV jsme si koupili zmrlinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka to byla moc hezká, viděli jsme i veverku. Jen doporučuji to vzít kolem, ten kopec nám dal opravdu zabrat undecided Ke zřícenině můžete dojít i od metra Chodov.

Ostatní informace

 •  Foto: soptinka

Vstupné se neplatí.

Soutěž - Chodíme s VZP

Počet soutěžních bodů: 5
Partner výletu
Autor příspěvku: soptinka
Sdílet s přáteli
Zřícenina hradu Nový Hrádek - Služby, informace
Zřícenina hradu Nový Hrádek na mapě